KONST / Litografier / Färglitografi 10379089
nr 1037 9089
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), daterad 1952, 36/175, bladets mått: 80x70
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 maj 2016
kl 19:41:46
16/5 13:57:56
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin